Our range of products include hdpe electrofusion reducer tee 200x75 mm, hdpe electrofusion reducer 180x90 mm, hdpe electrofusion reducer tee 200x90 mm, electrofusion saddle with bottom, hdpe electrofusion reducer tee 110x63 mm and hdpe electrofusion reducer 160x110.
₹ 5950 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | reducer tee |
| Size/ Diameter | 200x75 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2450 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 180X90MM |
| Fitting Type | REDUSER |
| Size/ Diameter | 180x90mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | REDUSER |
| Material Grade | PE100 |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 5950 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | reducer tee |
| Size/ Diameter | 200x90mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 152 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | SERVICE SADDLE |
| Material | Brass |
| Size/ Diameter | 63 mm to 315 mm |
| Size | 315 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 990 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 110x63 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | REDUSER |
| Size/ Diameter | 160X110 MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | REDUSER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 140x90mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 3320 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 160x63mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 60 Piece
₹ 1110 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 110mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | ELBOW |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 990 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 110x90 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | saddle |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 110mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | saddle |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | REDUSER |
| Size/ Diameter | 160X125 |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | REDUSER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 790 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 90x75 |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 335 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | saddle |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 225mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | saddle |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5600 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Tee |
| Size/ Diameter | 200mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Diameter | 6 inch |
| Connection | tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Size | 200mm |
| Fitting Type | Coupler |
| Material Grade | PE100 |
| Size/ Diameter | 200 mm |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 16900 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 280x250mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Size | 315 mm |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 112 / Piece Get Latest Price
| Size/ Diameter | 63 mm To 180 mm |
| Material | HDPE & MDPE |
| Material Grade | PE100 |
| Usage/ Application | All |
| Connection | All |
| Uses Industry | Agriculture & Plumbing |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 3320 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | reducer tee |
| Size/ Diameter | 160x125mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 4300 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | reducer tee |
| Size/ Diameter | 180x75 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 3320 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | reducer tee |
| Size/ Diameter | 160x110 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 3650 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | reducer tee |
| Size/ Diameter | 250x160 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | reducer tee |
| Size/ Diameter | 140x75 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 125x63 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 420 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER TEE |
| Material | SPIGOT REDUCER TEE |
| Size/ Diameter | 160X160X90 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Male |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Brothers (Partner)
Brothers Plastic Industries
Plot No. 26, 27, NK 1 Industrial Park
Ahmedabad - 382210, Gujarat, India