Our range of products include hdpe electrofusion coupler 75 mm, hdpe electrofusion elbow 250 mm, hdpe electrofusion elbow 45 75mm, hdpe electrofusion reducer 125x110 mm, hdpe electrofusion reducer 140x75 mm and hdpe reducer 110x75.
₹ 210 / Piece Get Latest Price
| Size | 75mm |
| Material | HDPE |
| Fitting Type | Coupler |
| Material Grade | PE100 |
| Size/ Diameter | 75mm |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Welded |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 7007 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 250mm |
| Usage/ Application | Drainage |
| Connection | elbow |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 620 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 2 inch |
| Fitting Type | Elbow |
| Size/ Diameter | 75MM |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | ELBOW |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 3 inch |
| Fitting Type | REDUSER |
| Size/ Diameter | 125X110 MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | REDUSER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1300 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUSER |
| Size/ Diameter | 140X75 MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Size | 40 mm |
| Connection | REDUSER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 110X75 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Male |
| Material | SPIGOT REDUCER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 3100 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | reducer |
| Size/ Diameter | 200x90 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 60 Piece
₹ 475 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 75x63 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 10140 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | reducer tee |
| Size/ Diameter | 280x160 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 2680 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 180X125 MM |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | REDUCER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1170 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 3 inch |
| Fitting Type | REDUSER |
| Size/ Diameter | 125X75 MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | REDUSER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1600 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | REDUSER |
| Size/ Diameter | 160X75MM |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | REDUSER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Tee |
| Size/ Diameter | 250mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Diameter | 6 inch |
| Connection | tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1350 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 4 inch |
| Fitting Type | REDUSER |
| Size/ Diameter | 140X90 MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | REDUSER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 140x110mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 3320 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Fitting Type | reducer tee |
| Size/ Diameter | 160x90mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Size | 90 mm |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 140mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | elbow |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2700 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 140 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | elbow |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 140x63mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | reducer |
| Size/ Diameter | 180x63 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 4100 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 180MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | BLBOW |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | REDUSER |
| Size/ Diameter | 160X140 MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | REDUSER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 710 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 3 inch |
| Fitting Type | RECUDER |
| Size/ Diameter | 110X90MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | RECUDER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 4300 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Size/ Diameter | 180x90mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 2100 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 140MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | ELBOW |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 1700 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | REDUSER |
| Size/ Diameter | 160X90 |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | REDUSER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 835 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 3 inch |
| Fitting Type | Elbow |
| Size/ Diameter | 90MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | ELBOW |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 125mm |
| Connection | elbow |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 5950 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 200x140mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 420 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 1/4 inch |
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 75X63MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | REDUCER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 2200 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 140x125mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1350 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 5 inch |
| Fitting Type | REDUSER |
| Size/ Diameter | 140X125 MM |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | REDUSER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 2040 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Tee |
| Size/ Diameter | 140mm |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Diameter | 5 inch |
| Connection | tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 125x110 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 704 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Tee |
| Size/ Diameter | 90mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Diameter | 3 inch |
| Connection | tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1830 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 125MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | ELBOW |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5200 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 200MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | ELBOW |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 170 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Tee |
| Size/ Diameter | 63mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Diameter | 2 inch |
| Connection | tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 125x75mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1750 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | reducer tee |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 125x90 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer tee |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Brothers (Partner)
Brothers Plastic Industries
Plot No. 26, 27, NK 1 Industrial Park
Ahmedabad - 382210, Gujarat, India