Leading Manufacturer of hdpe pipe reducer, hdpe pipe tee, hdpe fabricated reducing tee, hdpe pipes bend, hdpe elbow 200 mm and hdpe spigot reducer 140x125 from Ahmedabad.
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Reducer |
| Size/ Diameter | 25*20 to 400*225 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 37 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Tee |
| Size/ Diameter | 110mm |
| Color | Black |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | Structure Pipe,Chemical Fertilizer Pipe |
| Material | HDPE |
| Available Diameter | 20 mm to 315 mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 262 / Piece Get Latest Price
| Size | 63 mm to 315 mm |
| Type of Tee | Reducing |
| End Connection Type | Socketweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 110mm |
| Material Grade | PE100 |
| Color | Black |
| Thickness | 5 - 10 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Available Sizes | 20 - 100 mm |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 510 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Size/ Diameter | 20 mm to 630 mm |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 140X125 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Male |
| Material | SPIGOT REDUCER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | 90X63 |
| Size/ Diameter | REDUCER |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Male |
| Material | SPIGOT REDUCER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 420 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 200X140 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Male |
| Material | SPIGOT REDUCER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 5 inch |
| Fitting Type | reeducer |
| Size/ Diameter | 140x75mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 140X125 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Male |
| Material | SPIGOT REDUCER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 355X140MM |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | REDUCER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 825 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 5 inch |
| Connection Type | Butt Weld |
| Fitting Type | reducer |
| Brand | brothers |
| Size/ Diameter | 315x225mm |
| Size | 315x225 |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Pressure | PN 10 |
| Wall Thickness | 5 mm |
| Connection | reducer |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 1/4 inch |
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 90X40MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | REDUCER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 425 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 5 inch |
| Fitting Type | reducer |
| Size/ Diameter | 250x110mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 55 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 90X75 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Male |
| Material | SPIGOT REDUCER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 5 inch |
| Fitting Type | reducer |
| Size/ Diameter | 140x90mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | reducer |
| Size/ Diameter | 355x110 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 415 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 200X125 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Male |
| Material Grade | PE100 |
| Material | SPIGOT REDUCER |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 275 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 5 inch |
| Fitting Type | reducer |
| Size/ Diameter | 200x125 mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 215 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER TEE |
| Size/ Diameter | 110X110X90 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Material Grade | PE100 |
| Material | SPIGOT REDUCER TEE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 125X90 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Male |
| Material Grade | PE100 |
| Material | SPIGOT REDUCER |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 5 inch |
| Fitting Type | reducer |
| Size/ Diameter | 280x225mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 630 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER TEE |
| Size/ Diameter | 160X160X63 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Male |
| Material | SPIGOT REDUCER TEE |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 95 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 125X110 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Male |
| Material Grade | PE100 |
| Material | SPIGOT REDUCER |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | reducer |
| Size/ Diameter | 315x280mm |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | reducer |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 825 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 6 inch |
| Fitting Type | reducer |
| Size/ Diameter | 315x180mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 40 X 20 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Welded |
| Material Grade | PE100 |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 32 X 20 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Welded |
| Material | HDPE |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 40 X 32 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Welded |
| Material | HDPE |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 50 X 40 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Welded |
| Material | HDPE |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 22 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 40 X 32 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Welded |
| Material | HDPE |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 35 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Elbow |
| Size/ Diameter | 63mm |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Welded |
| Material | HDPE |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 20mm |
| Usage/ Application | Water |
| Fitting Type | ELBOW MTA 20 mm |
| Brand | BROTHERS |
| Material | ELBOW MTA 20mm |
| Color | BLUE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Head Type | Round |
| Color | BLACK |
| Weld Type | ELECTROFUSION |
| Shape | round |
| Ends | END CAP |
| Standard | PE 100 |
| Diameter | 63 MM |
| Raw Material | HDPE |
| Packaging Type | BOX |
| Material | PN 100 |
| Brand | BROTHERS |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 10 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 1/4 inch |
| Size/ Diameter | 63X25 MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Material Grade | PE100 |
| Connection | REDUCER |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 1/4 inch |
| Fitting Type | reducer |
| Size/ Diameter | 50x20 mm |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | reducer |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 18 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 1/2 inch |
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 110X20MM |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | REDUCER |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 275 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 5 inch |
| Fitting Type | reducer |
| Size/ Diameter | 200x160mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | REDUCER |
| Size/ Diameter | 75X50 |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | Male |
| Material Grade | PE100 |
| Material | SPIGOT REDUCER |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 1 inch |
| Fitting Type | reducer |
| Size/ Diameter | 110x63mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | reducer |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Brothers (Partner)
Brothers Plastic Industries
Plot No. 26, 27, NK 1 Industrial Park
Ahmedabad - 382210, Gujarat, India