Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer pp compression fittings tee 25 mm, hdpe end caps, hdpe tail piece, pp compression coupler 20mm to 110mm, hdpe tailpiece and hdpe spigot end cap.
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 25mm |
| Usage/ Application | Water |
| Fitting Type | TEE 25 mm |
| Brand | BROTHERS |
| Material | TEE 25 mm |
| Color | BLUE |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Head Type | Round |
| Color | BLACK |
| Size | 1 inch |
| Weld Type | BUTTWELD |
| Shape | ROUND |
| Weight | CUSTOMIZED |
| Raw Material | HDPE |
| Packaging Type | BAG |
| Ends | END CAP |
| Material | HDPE |
| Pressure Rating | PN10 |
| Brand | BROTHERS |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 77 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Tail Piece |
| Brand | Brothers |
| Size/ Diameter | 32 mm to 250 mm |
| Material Grade | PE 100 |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/ Application | Agriculture & Plumbing |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 798 / Piece Get Latest Price
| Size | 20 mm to 110 mm |
| Fitting Type | Coupler |
| Application | Chemical Fertilizer Pipe |
| Material | Polypropylene |
| Brand | Brothers |
| Color | Green and Black |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 28 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | TAIL PIECE |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Brand | BROTHERS |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 63 mm |
| Material Grade | PE 100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 85 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Head Type | Round |
| Color | BLACK |
| Size | 63 mm to 315 mm |
| Shape | Round |
| Diameter | 63 mm to 315 mm |
| Raw Material | PP |
| Packaging Type | BAG / BOX |
| Ends | End Cap |
| Material | HDPE |
| Brand | BROTHERS |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 3 / Piece Get Latest Price
| Size | 25 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Cooling tower |
| Shape | Cylindrical |
| Brand | Brothers Plastic |
| Material | PP |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Size | 16 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Cooling Water |
| Shape | Cylindrical |
| Brand | Brothers Plastic |
| Material | PP |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1 / Piece Get Latest Price
| Size | 10-100mm |
| Color | White |
| Application | Cooling tower |
| Material | PP |
| Shape | Column |
| Thickness | 3 - 4 mm |
₹ 42 / Piece Get Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Available Diameter | 32 mm to 650 mm |
| Material | Polypropylene |
| Number of Holes | 4 |
Minimum order quantity: 100 Piece
Brothers (Partner)
Brothers Plastic Industries
Plot No. 26, 27, NK 1 Industrial Park
Ahmedabad - 382210, Gujarat, India