Prominent & Leading Manufacturer from Ahmedabad, we offer hdpe electrofusion saddle with bottom 63mm, hdpe electrofusion saddle without bottom 315mm, hdpe electrofusion saddle without bottom 125 mm, hdpe electrofusion saddle without bottom 200 mm, hdpe electrofusion saddle without bottom 140mm and hdpe electrofusion saddle without bottom 160mm.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Fitting Type | saddle |
| Size/ Diameter | 63mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | saddle |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 335 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | saddle |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 315mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | saddle |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 235 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | saddle |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 125mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | saddle |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 320 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | saddle |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 200mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | saddle |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Coupler |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 140mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | saddle |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | saddle |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 160mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | saddle |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 320 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | saddle |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 180mm |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | saddle |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 335 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Fitting Type | saddle |
| Size/ Diameter | 280mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | saddle |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 235 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | saddle |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 90mm |
| Usage/ Application | Plumbing |
| Connection | saddle |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 220 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Fitting Type | saddle |
| Size/ Diameter | 75mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | saddle |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 258 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Fitting Type | saddle |
| Size/ Diameter | 90mm |
| Usage/ Application | Agriculture |
| Connection | saddle |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 60 Piece
₹ 335 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Fitting Type | saddle |
| Size/ Diameter | 250mm |
| Usage/ Application | Drainage |
| Connection | Welded |
| Material Grade | PE100 |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 242 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | saddle |
| Material | HDPE |
| Size/ Diameter | 75mm |
| Connection | saddle |
| Material Grade | PE100 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Brothers (Partner)
Brothers Plastic Industries
Plot No. 26, 27, NK 1 Industrial Park
Ahmedabad - 382210, Gujarat, India